קנו מדפסת ותהנו מהנחה של 20% על טונרים תואמים !!

 

הבדלים בין סוגי הטונרים

 

כאשר אנו ניצבים בפני בחירת טונרים למדפסות, אנו עומדים בפני שלושה סוגים של טונרים לבחירה. טונר ממוחזר, טונר מקורי וטונר תואם. מהם ההבדלים ביניהם וכיצד נבחר את המתאים לנו?

ביצענו רכישה של מדפסת יוקרתית ומשוכללת לאחר ביצוע סקר שוק מקיף ובחירה של המדפסת הטובה ביותר לצרכינו, לאחר זמן מה מתריעה בפנינו המדפסת שהטונר/קרטריג' עומד להיגמר, כלומר חומר ההדפסה נגמר, ושעלינו להחליפו בזמן הקרוב.
בשוק המדפסות ישנם שלושה סוגי טונרים הכיצד נבחר מבניהם?

 

טונר מקורי

 

הטונר המקורי הוא למעשה הטונר שהחברה שיצרה את המדפסת יצרה גם אותו והוא נושא את שמה.
יתרונותיו הם שהוא אמין ומותאם לסוג המדפסת הספציפי שעליה אנו עובדים ובעל אחריות של החברה המייצרת. מצד שני עלויותיו גבוהות ביותר ואחוזי הבלאי שלו קרובים מאוד לטונרים תואמים/חלופיים.
חשוב לזכור שהחברות שמייצרות את המדפסות למיניהן עושות את מירב רווחיהם מאספקת טונרים אלו ולכן הן יכולות להוזיל את מחירי המדפסות עצמן.

 

טונר תואם/חליפי

 

טונר תואם/חליפי זהו למעשה טונר שכשמו כן הוא, הוא מבצע בדיוק את אותה העבודה באותה התוצרת של הטונרים המקוריים רק שאינו מיוצר ומשווק על ידי החברה שיצרה את המדפסת ואינו נושא את שמה.
טונר תואם/חליפי זול משמעותית מטונר מקורי ולעיתים אף מגיע לכשליש מהמחיר של טונר מקורי. טונרים אלו שמיוצרים במפעלים שאינם בבעלות חברת המדפסות הם בעלי איכות הדפסה כשל המקוריים ואינם ממוחזרים אלא טונרים חדשים לכל דבר.
לגבי הטונרים התואמים/חליפיים חשוב לבדוק ולשאול את המשווק איזו אחריות הוא נותן על מוצריו ומה אחוז הבלאי שלהם.

 

טונר ממוחזר

 

טונר ממוחזר זהו למעשה טונר אשר נגמרה בו אבקת הדיו והוא נשלח למילוי מחדש. טונר זה גם כן זול משמעותית מטונר מקורי אך חשוב לזכור שאינו טונר חדש ורכיבים טכניים בו מתבלים עם הזמן וכך אובדת יעילותו.
כיום עולה קרנו של המחזור בחיינו ואנו מודעים לו יותר ומשתדלים לא לזרוק מוצרים שניתן למחזר אותם אך אפשר להקפיד לשלוח את הטונרים בסיום השימוש בהם לאתרי פירוק שימחזרו את הרכיבים והחומרים הרעילים שבו.


אם כן, כל אחד לפי שיקוליו הוא מוזמן לבחור את הטונר הטוב עבורו עם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם (מחיר, יעילות, שימור הסביבה וכו').


טואול - בניית אתרים